Ověřená kvalita náplní

Vysoká kvalita našich náplní, je výsledkem dlouholeté zkušenosti s jejich recyklací.

K prodeji plných repasovaných a později i kompatibilních náplní jsme se rozhodli až na základě častých poptávek od členů našeho ekologického programu na sběr použitých tonerů a cartridgí z tiskáren www.sbernybox.cz

Při recyklaci velkého množství náplní jsme měli jedinečnou možnost porozumět tomu, jak se toner správně repasuje, jaké jsou používány komponenty a jak toner vypadá po své životnosti, což je naše obrovská výhoda. Neustále jsme svědky velkých rozdílů v kvalitě repase od různých dodavatelů a přitom nemusí patřit k levnějším, ale mají dobré PR.

U našich náplní máte jistotu, že jsme se poučili z cizích chyb a v našich náplních používáme pouze kvalitní komponenty díky nimž se svojí kvalitou mohou rovnat originálnímu toneru.

Typ
check VÝHODY
close NEVÝHODY
Repasovaný
Kompatibilní
Originální
cena, kvalita tisku, ekologie, kapacita
nízká cena
kvalita tisku
- - -
kvalita tisku, ekologie
cena, ekologie

REPASOVANÝ

Výhodou repasované náplně je, že plastové tělo z originální náplně je použito vícenásobně a jsou vyměněny jenom části, které jsou přímo spojené se samotným tiskem (foto-válec, stěrka, tonerový prach), a jednou z nejdůležitějších součástí je volba čipu, bez kterého by toner nefungoval. Díky tomu je repasovaný toner nejekologičtější volbou!

Ale pozor i zde existují velké rozdíly v kvalitě repasovaných náplní a  neodborně repasovaný toner může často poškodit tiskárnu.

"Celý proces si zjednodušeně můžete představit jako vratné láhve, kde je vyměněno vše co je spojeno s pitím a stejně jako u toneru je důležité jak kvalitní náplň do láhve výrobce dá."

KOMPATIBILNÍ

Jedná se o nově vyrobenou náplň, ale ne výrobcem tiskárny.Tyto tonery jsou nejčastěji dováženy z Číny a v několika posledních letech se stávají velkým problémem pro ekologii. Nezávislé testy v mnoha případech potvrdily zvýšenou míru toxických a rakovinotvorných látek, což znemožňuje jejich recyklaci  a tonery často končí na skládkách nebo ve spalovně, bez možnosti jejich recyklace.

Naše kompatibilní tonery recyklujeme stejně jako originální a repasované, protože prodáváme takové, které jsou bezpečné a mají jasné složení.

"Celý proces si zjednodušeně můžete představit jako PET lahve, takže jednou použít a dát do plastu." 

Proč nedokážeme a nechceme recyklovat kompatibilní náplně od jiných prodejců si můžete přečíst na stránkách www.recyklohrani.cz , kde naleznete velmi zajímavý článek, který situaci podrobně popisuje.

ORIGINÁLNÍ

Jedná o zcela nově vyrobený toner výrobcem tiskárny, jejich nevýhodou je vysoká pořizovací cena, ale 100% kvalita tisku. Menší problém je s recyklací, tyto společnosti recyklaci neumožní každému a proto je zde nás recyklační program www.sbernybox.cz

zpět na vše o nákupu